Nieuwsbrief

Oktober 2007
 
 
 
     
  Van de redactie

Door de AFM en de eisen van de WFT moet de bemiddelaar in een razendsnel tempo professionaliseren, aldus NVA-voorzitter Veldhuis. ‘Een ontwikkeling waar veel van mijn collega's volgens mijn waarneming erg in vastlopen. Wij hebben echter geen keuze. Er is een onvermijdelijke professionaliseringsslag gaande en daarin geldt hard gezegd: transformeren of liquideren.’( >>> Klik hier voor een samenvatting van het interview)

Dat geldt ook voor u als hypotheekprofessional, al dan niet in loondienst. Kennis en kunde worden meetbare grootheden waarop u door uw klant en/of de toezichthouder wordt afgerekend. Een niet te stoppen ontwikkeling om rekening mee te houden in uw eventuele loopbaanoriëntatie. Ook UCB Hypotheken hecht veel waarde aan de permanente educatie van haar medewerkers. U leest er meer over in deze nieuwsbrief.

Wij wensen u veel leesplezier.

Nienke Smit
Pieter Lammers
 
     
 
Vacature uitgelicht
>> Acceptant Hypotheken - UCB Hypotheken B.V.
Gedreven acceptant die de brug slaat tussen onze kredietnormen en de wensen van de klant.
>> Hypotheekadviseur/Kantoordirecteur Regio Almere - De Hypotheekshop
Ben jij de enthousiaste en ambitieuze Hypotheekadviseur voor omgeving Almere?
>> Senior Productmanager - ABN AMRO
Vertalen van de klantstrategie, marketingconcepten en actieplannen van de organisatie naar innovatieve productoplossingen.

Actuele vacatures op de site in de afgelopen periode:

 
     
  Kennis maken met



Eén van de lastigste dingen lijkt het verkopen van een onbekende geldverstrekker tussen alle bekende namen uit een productassortiment. Toch is UCB Hypotheken BV geen beginnend hypotheekverstrekker. Als volle dochter van de Franse bank BNP Paribas profiteren wij optimaal van de internationale mogelijkheden en expertise die onze moeder biedt.

Sinds 2003 ontwikkelt UCB succesvolle en flexibele hypotheken voor de Nederlandse markt. Dit doet zij veelal in samenwerking met grote franchiseketens en service organisaties, maar ook banken en verzekeraars. In de waardeketen treedt UCB op als geldverstrekker, productontwikkelaar en acceptant. De backoffice activiteiten zijn uitbesteed aan derden.

Werken bij UCB betekent werken bij een internationaal bedrijf met een nationaal karakter:
- Union de Crédit pour le Bâtiment
- Opgericht in 1951 voor financiering van de Franse wederopbouw
- 100% dochter van de Groep BNP Paribas
- Gespecialiseerd in hypotheken voor particulieren
- Gevestigd in Frankrijk, Spanje, Portugal, Griekenland, Italië, Nederland, Noorwegen, België, Duitsland, Hongarije en India.

Kerncijfers
- 4.500 werknemers
- Verwachting einde 2007: ruim 4 miljard euro aan verstrekte hypotheken
- 350.000 lopende leningen op de balans
- Servicer van 700.000 leningen

>>> Klik hier om meer te lezen over UCB Hypotheken B.V.
 
     
 

Interview

Het beste van vele werelden!

Mariëlle Hage-van Ginkel, HR Manager

‘Het beste van vele werelden verenigt zich in ons bedrijf’, opent Mariëlle enthousiast haar verhaal. ‘De slagvaardigheid van een kleine onderneming, de financiële armslag van een groot concern, de teamspirit en bevlogenheid van een kleine club mensen en het bourgondische van een Franse moeder’, voegt ze er lachend aan toe. ‘Zelf koos ik voor UCB omdat het mij de kans bood in een professionele organisatie de verantwoordelijkheid te dragen voor het gehele HR-proces en vanuit die discipline mee te bouwen aan de ontwikkeling van het bedrijf.’

‘In een zeer competitieve markt proberen wij ons te onderscheiden op basis van de kwaliteit van onze dienstverlening. In de praktijk betekent dit vooral de flexibele instelling van onze acceptanten. Zij zijn in staat om met het intermediair mee te denken op basis van hun expertise. Samen nieuwe en verassende invalshoeken bedenken om een afwijkende post toch gedaan te krijgen. Dat vraagt om ondernemerschap en het ware talent om tot een verantwoorde risico-afweging te komen. Want nee verkopen we hier zo min mogelijk.’

‘Tijdens een eerste kennismaking let ik daarom sterk op integriteitaspecten. Hoe ziet de opbouw van een curriculum vitae eruit, hoe realistisch kijkt een kandidaat naar zijn eigen kennis en kunde en hoe gedegen is zijn ervaring. Zeker binnen het kleine bedrijf dat we zijn en willen blijven (max. 50 medewerkers) maakt iedere medewerker hier nog het verschil!’
 
     
  Speciaal voor abonnees

Buigen of barsten

De financiële retailsector ondergaat een ingrijpende transformatie. Nieuwe business modellen komen op en bestaande verouderen. Financiële dienstverleners moeten wendbaarder worden (‘buigen’) om te voorkomen dat hun marktpositie en rendement afbrokkelen (‘barsten’).

Hoe dit kan, daarover gaat het boek ‘Buigen of Barsten’.

U kunt dit boek bestellen via de website www.buigenofbarsten.nl

 
 

U kunt contact met ons opnemen via: contact@hypotheekcarriere.nl of telefonisch,
via 036 - 7440 136.

Via deze link kunt u uw abonnement op deze nieuwsbrief wijzigen of annuleren.